Αστέρας Νίκαιας-Πανιώνιος Κερατσινίου 0-1: Με το δεξί οι Κυανέρυθροι

Θετικά ξεκίνησε ο Πανιώνιος Κερατσινίου τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα, επικρατώντας εκτός έδρας του Αστέρα Νίκαιας με 0-1 στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου της Β’ΕΠΣΠ.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε από τον Ράππα στο 50ο λεπτό, ενώ στο τέλος του αγώνα οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να κλέψουν τον βαθμό της ισοπαλίας, αλλά το πλασέ του Χατζηλάρη στο 90ο λεπτό δεν βρήκε δίχτυα.

Αστέρας Νίκαιας (Κώστας Καπίνο): Ρίμπας, Τάφα, Καρβούνης, Τσιτούρας, Πολλάτος, Ξυπολυτάς, Κατσούλας, Δημητρόπουλος, Τσουκαλάς, Μιχαηλίδης, Χατζηλάρης.

Πανιώνιος Κερατσινίου (Δημήτρης Βουτσινάς): Φρατζεσκάκης, Μάνδυλας, Βασιλειάδης (Θεμελής 55′), Γκόλγαρης, Λοξός, Τσάτσης (Κουδουνάκος 70′), Ράππας, Ευθυμιάδης, Καραγιάννης Βικέντιος (Γκόλγκαρης 45′), Ζήκος, Βλάχος (Καραγιάννης Αντώνης 80′).