ΑΣ Δραπετσώνας-Αίας Σαλαμίνας 1-1 (3-2 πέναλτι): Πρόκριση μέσω άσπρης βούλας!

Την πρόκριση μέσω της διαδικασίας των πέναλτι πήρε ο ΑΣ Δραπετσώνας απέναντι στον Αίαντα Σαλαμίνας με 3-2, ο οποίος έπαιξε όλη την παράταση με 10 παίκτες.

Στην κανονική διάρκεια δεν σημειώθηκε κάποιο τέρμα, σημειώθηκε όμως μία αποβολή, αυτή του Τζαφέρη στο 71ο λεπτό.

Στην παράταση οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα, ανοίγοντας το σκορ με τον Κασιαβό στο 98ο λεπτό.

Ο Αίας όμως δεν τα παράτησε και έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Μιχαλάκη στο 118′.

Έτσι, ο αγώνας οδηγήθηκε στα πέναλτι με τον ΑΣ Δραπετσώνας να είναι πιο εύστοχος παίρνοντας τη νίκη με 3-2, αντιμετωπίζοντας πλέον τον Αργοναύτη.

ΑΣ Δραπετσώνας: Τσιβελέγκης, Χαλίκιας Π., Δοξακόπουλος, Καραφυλάκης, Μακρόπουλος (46’ Κασιαβός), Τράντος (73’ Δούφας), Σέρι (94’ Νεοφώτιστος), Νικολογιάννης, Μαραγκόπουλος (102’ Ροδάκης), Αϊβαλιώτης, Μαυρίκος (58’ Χαλίκιας Ε.)

Αίας Σαλαμίνας (Βαγγέλης Λαϊβεράς): Βουτσινάς, Ρεσβάνης, Λιάτος, Τζαφέρη, Μπάρι (45’ Μιχαλάκης), Αθανασίου, Κουπετώρης, Φιλιμέγκας, Μπορούς, Πλαστουργός (46’ Λάπας), Ράμφος Κ. (115’ Μπαντούνας).