Άρης Σκάλας-Κηφισιά 0-3: Ο Κρητικός πήρε το όπλο του

Με πρωταγωνιστή τον Στέλιο Κρητικό ο οποίος πέτυχε 2 τέρματα, η Κηφισιά έφυγε με το διπλό από τη Λακωνία επικρατώντας με 0-3 του Άρη Σκάλας στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το συγκρότημα του Νίκου Κούστα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, χάνοντας τη πρώτη μεγάλη ευκαιρία με τον Κρητικό στο 5ο λεπτό. Ο επιθετικός των φιλοξενούμενων όμως δεν συγχώρησε στο 15ο λεπτό, όταν ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε Τετέϊ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κηφισιά κατάφερε να πετύχει άλλα 2 τέρματα. Στο 56ο λεπτό μετά από σέντρα του Ζέλο ο Κρητικός με κεφαλιά έγραψε το 0-2, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Στο 83ο λεπτό η Κηφισιά διαμόρφωσε το τελικό 0-3 με σκόρερ τον Παυλάκη με τον Ραχίμ να του κάνει την τελική πάσα.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Σπηλιωτόπουλου στο 78ο λεπτό, όπως και οι φιλοξενούμενοι από το 35ο λεπτό με τον Τεττέι να αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη.

Άρης Σκάλας (Κώστας Οικονόμου): Τοπουζλής, Λάτσης (54′ Γουόρντεν), Χρήστου (69′ Κέβιν), Μπριλάκης, Σταμογιάννος, Εμέκα, 8 Λεϊμονίτης, 6 Ζορμπάς, 9 Παπαγεωργίου (58′ Σαραντόπουλος) 11 Σταυρόπουλος (69′ Παπαδόπουλος), 10 Σπηλιωτόπουλος.

Κηφισιά (Νίκος Κούστας): Μιχελής, 5 Παπαγγελής, 4 Έσλερ,18 Γκότοβος, 13 Μρκτσιαν, 6 Παπασάββας (63′ Παυλάκης),7 Ρεντζής (78′ Πρίτσας), 8 Μεγαρίτης (46′ Τζέλη), 10 Ζέλο 78′ Ραχίμ, 9 Κρητικός,17 Τετέϊ.

Photo Credits: Kifisia FC