Απομακρύνεται το όνειρο του Περαμαϊκού μετά από ήττα 3-0 από τον ΑΟ Υπάτου

Μια εντυπωσιακή επιστροφή στις νίκες πραγματοποίησε ο Αθλητικός Όμιλος Υπάτου, κερδίζοντας με 3-0 τον Περαμαϊκό σε ένα αγώνα που αναβάθμισε τη θέση του στην κατάταξη. Αντίθετα, ο Περαμαϊκός παρέμεινε σε δύσκολη κατάσταση.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν αποφασιστικότητα από την αρχή του αγώνα και άνοιξαν το σκορ στο 35ο λεπτό με ένα πέναλτι που κατέληξε στα δίχτυα από τον Πουτουρίδη, μετά από ανατροπή του Αλμπάνη. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους, ο Παπουτσογιαννόπουλος διπλασίασε το προβάδισμα με μια εντυπωσιακή προβολή μέσα από την περιοχή.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΑΟ Υπάτου συνέχισε την επιθετική του προσπάθεια και στο τέλος του αγώνα, ο Πουτουρίδης πέτυχε το τρίτο γκολ, κλείνοντας έτσι το σκορ σε 3-0 υπέρ της ομάδας του.

Α.Ο. Υπάτου (Γιώργος Αντωνόπουλος): Γκλώτσος  –  Παπουτσογιαννόπουλος (55′ λ.τρ. Δακτυλίδης), Καλλιτσουνάκης, Γλυνός (65′ λ.τρ. Πολυμέρης), Αλμπάνης (65′ Μπακαούκας), Μπούσης, Ποτουρίδης, Γκίνο (75′ Ηλιού), Αρμένης, Βαλμάς (75′ Ντρούγκας), Σταγάκης.

Α.Π.Ο. Περαμαϊκός (Βασίλης Σπάθας): Θεολόγης , Στεφανής, Κοντογιαννάτος, Βεσι, Κόκα, Λάππας (46’ Τσίνα), Παπαδάκης (60’ Κακάκιος), Κουφουδάκης, Φιλιμέγκας, Κοντάκος (75’ Ευθυμιάδης), Μαχμουτάι.