Απόλλων Πόντου και Τρίγλια έμειναν στο 1-1.

Τους βαθμούς της ισοπαλίας μοιράστηκαν σε εξ αναβολής αγώνα για τον Βόρειο Όμιλο της Football League οι Απόλλων Πόντου και Τρίγλια που έμειναν στο 1-1 και πλέον η μάχη της παραμονής για τους γηπεδούχους κορυφώνεται την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Συγκεκριμένα ο Απόλλων Πόντου, έφτασε τους 18 βαθμούς ξεπερνώντας τον Αλμωπό Αριδαίας που είναι στην προτελευταία θέση με 17 βαθμούς. Από την πλευρά της η Τρίγλια πήγε στους 20 βαθμούς. Την τελευταία αγωνιστική ο Αλμωπός Αριδαίας υποδέχεται την Καβάλα ενώ ο Απόλλων Πόντου δοκιμάζεται στην έδρα της τελευταίας ΑΕΠ Κοζάνης. Η Τρίγλια από την πλευρά της υποδέχεται την Βέροια, ενώ ο Θεσπρωτός που είναι στους 19 βαθμούς φιλοξενεί τον Πανσερραϊκό.

Το ματς από άποψη θεάματος ξεκίνησε πολύ καλά με τον Δεινόπαπα να κάνει το 1-0 στο 3ο λεπτό για τους γηπεδούχους αλλά την Τρίγλια να απαντάει δυο λεπτά αργότερα με σουτ του Δόρη και να κάνει το 1-1.

Ο σκόρερ της ομάδας ωστόσο αποχώρησε στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης με τραυματισμό και στη θέση του πέρασε ο Τσακμάκης. Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε και έτσι έμεινε το 1-1 στο παιχνίδι.

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Πολίτης, Δαλιανόπουλος, Βαφειάδης (68′ Χατζηαθανασίου), Μουρατίδης, Δεινόπαπας, Τουρσίδης, Φράγκος, Καλογέρης, Αμαραντίδης (68′ Αρμενάκης), Παναγιώτου (72′ Αντωνιάδης), Λαμπίρης.

ΠΟ Τρίγλιας (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Γαλούπης (36′ λ.τ Στοΐνοβιτς), Βοσκόπουλος, Σγούρης, Μ. Παπαστεριανός, Ζγκούρι (75′ Κεχαγιάς), Δόρης (18′ λ.τ Τσακμάκης), Τότσκα (75′ Ευθυμιάδης), Ντούγκα (75′ Ξιφιλίνος), Σαρβανίδης.