Αποκλείστηκε ο Φαληρικος, αλλά παρέμεινε Αήττητος.

Σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι, που έγινε στο γήπεδο της Νίκαιας, ανάμεσα στον Ατρόμητο Πειραιά και το Φαληρικό για το κύπελλο της Ένωσης, βρήκε την ομάδα του Δημήτρη Γιαννούλη να αποκλείεται στα πέναλτι.

Ένα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου, καθώς το σκορ του κανονικού παιχνιδιού έληξε 3-3.

Στην παράταση δεν σημειώθηκε άλλο τερμα, και οι ομάδες οδηγήθηκαν στην διαδικασία των πέναλτι.
Το πρώτο ημίχρονο βρήκε την ομάδα του Ατρόμητου Πειραιά να προηγείται με 2-0, αλλά η ομάδα του Φαληρικού δεν παράτησε το παιχνίδι και με τέρματα των Πέρρου στο 58′ λεπτό με πέναλτι και του Μπουζαλι στο 76′ έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε πάλι στο σκορ αλλά οι παίκτες του Δημήτρη Γιαννούλη, βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και ισοφάρισαν στο 90′ με τον Μιτσανι.

Ένα παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητες, με αρκετό παθος, ένταση και πολύ καλό Ρυθμό.