Από την ΑΕΚ, που πάλεψε πολύ το πρώτο σετ και το έχασε στις λεπτομέρειες

Την 35η σερί νίκη του στο πρωτάθλημα της Α1 βόλεϊ πέτυχε ο Ολυμπιακός, με 3-0 σετ, επί της ΑΕΚ στο κλειστό του Ρέντη, στην εξ αναβολής 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Η 21η νίκη επί της Ένωσης (οι Πειραιώτες δεν έχουν ηττηθεί ποτέ από τους «κιτρινόμαυρους» στο πρωτάθλημα) προήλθε χάρις στην εξαιρετική εμφάνιση των Φράγκου και Σμιτ που πέτυχαν 15 και 12 πόντους αντίστοιχα.
Από την ΑΕΚ, που πάλεψε πολύ το πρώτο σετ και το έχασε στις λεπτομέρειες (25-23), ενώ προηγήθηκε 19-17 και 21-19, ξεχώρισε ο Τζιουμάκας με 15 πόντους. Η σημερινή (21/11) ήταν η δεύτερη ήττα για την αθηναϊκή ομάδα στην Α1, μετά από εκείνη κόντρα στην Κομοτηνή.
Τα σετ (με πρώτο τον γηπεδούχο Ολυμπιακό): 25-23, 25-21, 25-22

«Καθάρισε» ο Μάρκεζ για τον ΠΑΟΚ

Η αποχώρηση του Δημήτρη Τζούριτς στο ξεκίνημα του ματς (τραυματίστηκε) δεν εμπόδισε τον ΠΑΟΚ να περάσει ένα σχετικά εύκολο βράδυ απέναντι στον Παναθηναϊκό (3-0) στην Πυλαία, στο πλαίσιο της εξ αναβολής αναμέτρησης της