Απέδρασε από το Λονδίνο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Νίκη τεράστιας βαθμολογικής σημασίας και όχι μόνο πέτυχε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η οποία νίκησε τη Γουέστ Χαμ με 2-1 για την 5η αγωνιστική της Premier League.

Η ομάδα του Ντέιβιντ Μόγιες έβαλε δύσκολα στους Κόκκινους Διαβόλους μιας και κατάφερε να προηγηθεί στο 30′ με τον Μπενραχμά ο οποίος με τυχερό σουτ έκανε το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν απάντηση και μάλιστα λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου με τον συνήθη ύποπτο Κριστιάνο Ρονάλντο. Ο Φερνάντες έκανε τη σέντρα, ο Φαμπιάνσκι απέκρουσε την πρώτη του προσπάθεια αλλά ο Πορτογάλος στράικερ πήρε το ριμπάουντ γράφοντας το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Γουέστ Χαμ κρατούσε τον βαθμό της ισοπαλίας για σχεδόν 45 λεπτά όταν μία έμπνευση του Λίνγκαρντ στο 89ο λεπτό έφερε την ανατροπή και την ομάδα του σε θέση οδηγού.

Το παιχνίδι όμως είχε κι άλλες συγκινήσεις να μας προσφέρει. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης η Γουέστ Χαμ κατάφερε να κερδίσει πέναλτι μετά από παράβαση του Σο. Ο Νόμπλ, ο οποίος είχε μπει στην αναμέτρηση ένα λεπτό πριν, ανέλαβε την εκτέλεση αλλά ο Ντε Χέα έπεσε στη σωστή γωνία χαρίζοντας έτσι τη νίκη στη Γιουνάιτεντ.