Απέδρασε απο το Κερατσίνι, και βλέπει 4αδα η ΑΕ Περάματος

Στην πρώτη 6άδα του 1ου ομίλου της Α’ κατηγορίας Πειραιά, εδραιώνεται η ΑΕ Περάματος, συνεχίζοντας την καλή του πορεία στο Πρωτάθλημα.

Αυτή τη φορά οι κιτρινόμαυροι, πήραν μια σημαντική εκτός έδρας νίκη επι του Αστέρα Κερατσινίου, με 3-1, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής, φτάνοντας στους 26 βαθμούς, δυο βαθμούς μακρυά απο την τετράδα.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό και για τις δυο ομάδες, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν την πιο αξιοπρόσεκτη φάση στο 35′, με τον Σαράκο να δίνει γκολ πάρε-βάλε στον Ανδρέου, με τον τελευταίο να μην ευστοχεί.

Στο Β’ μέρος όμως, μπήκαν μαζεμένα όλα τα τέρματα, με τον Ανδρέου στο 52′ να μην αστοχεί για δεύτερη φορά, ανοίγοντας έτσι το σκορ.

Ο Αστέρας, ισοφάρισε στο 68′ με τον Μαυρίδη, με τον ίδιο παίκτη να γίνεται μοιραίος για την ομάδα του, χάνοντας πέναλτι και χρυσή ευκαιρία για το 2-1, καθώς έστειλε την μπάλα άουτ απο την εστία του Καββαδία.

Η ΑΕΠ, κέρδισε ψυχολογία, κερδίζοντας με την σειρά της το δικό της πέναλτι στο 74′, με τον Κουτσογιαννόπουλο να στέκεται ψύχραιμος απέναντι στον Γουσγουνέλη, βάζοντας την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

Η αναμέτρηση, ”κλείδωσε”οριστικά στις καθυστερήσεις, με τον Μελά, να πετυχαίνει το τελικό 3-1, θριαμβευτικά.

Αστέρας Κ.: Γουσγουνέλης, Χότζα, Γιαννόπουλος Τ., Ρηνιώτης, Καλαϊτζόγλου, Τζιώτης, Μαυρίδης (87’ Γιαννόπουλος Ν.), Κούβαρης, Νικολακάκος (75’ Κάβουρας), Ξένος (78’ Μπρατσάι).

ΑΕ Περάματος: Καββαδίας, Ζαχάρογλου, Κεσανίδης, Μελάς Θ, Κουτσογιαννόπουλος, Μελάς Σ., Ανδρέου, Τοπίκογλου, Σαρράκος (58’ Κακαβίτσας), Σαλάτας (76’ Μπάσα), Ντέμα (87’ Τάγκας).