”Aνεβαίνει” ξανά η ΑΕ Περάματος (2-1 την Αστυπάλαια)

Βαθιά ανάσα παίρνει στην βαθμολογία του 1ου ομίλου της Α’ Πειραιά, η ΑΕ Περάματος, η οποία έφτασε στην δεύτερη σερί νίκη της, επικρατώντας αυτήν την φορά της Αστυπάλαιας Κορυδαλλού με σκορ 2-1.

Οι κιτρινόμαυροι με αυτή την νίκη, ”αναρριχήθηκαν” στην μέση της βαθμολογίας με δέκα βαθμούς, ”φεύγοντας” απο τις τελευταίες θέσεις της κατάταξης.

Η Αστυπάλαια όμως ”πάγωσε” της ΑΕΠ, αφού προηγήθηκε με τον Τσονόπουλο στο πρώτο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι, με μπροστάρη τον Τοπίκογλου, που ήταν ένας απο τους πολυτιμότερους παίκτες της ομάδας του, έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 54ο λεπτό με σκόρερ τον Γεωργίου.

Τελικά την μεγάλη νίκη στην ομάδα του Περάματος, έδωσε ο Αντωνίου στο 72′.

ΑΕ Περάματος : Θανασούλας, Στάης( 46’΄Ζαχαρόγλου) , Κεσανίδης, Μελάς, Κουτσογιαννόπουλος, Μπάσα, Ανδρέου( 72’ Ντέμα) Τοπίκογλου, Τάνκα( 78’ Κακαβίτσας0 Αντωνίου, Γεωργίου(89’ Παπακαλοδούκας)

Αστυπάλαια Κ. : Τσιλίκογλου, Καραμπίνης( 56’ Καλέντζης) ., Αργεντίδης, Καλλίδης, Σάββας( 78’ λ.τρ. Πύρρος) Ρικούνοβ, Τσονόπουλος( 46’ λ.τρ. Υφαντής) Μπέγκα, Μαρίνι, Μούτσας Καρακασίδης