Άνετα στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ο Ερμής!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον 18χρονο Ανδρέα Καλόφωνο, ο οποίος πέτυχε καρέ τερμάτων, ο Ερμής Κορυδαλλού επικράτησε του Σαρωνικού Αίγινας με 0-4, παίρνοντας εύκολα το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΠ.

Ο Ερμής άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό με τον Καλόφωνο, ενώ το 0-2 σημειώθηκε στο 36ο λεπτό με τον ίδιο ποδοσφαιριστή.

Στο δεύτερο ημίχρονο ακολούθησαν άλλα 2 γκολ προς το τέλος του αγώνα (76′, 87′), πάλι με σκόρερ τον Καλόφωνο, ο οποίος έκανε ό,τι ήθελε την άμυνα της ομάδας από την Αίγινα.

Σαρωνικός: Μπακόμητρος Κ., Γκιόκα, Πασβαντόπουλος, Αγγελάκης, Πάλλης(87’ Πιπίνης), Γκάρης Σ., Λαλάι(87’ Γκάρης Ν.), Κάπος, Μιστάκου, Μπακόμητρος Ν.(77’ Τζελάι), Καλικαντής(81’ Σαμπάνης).

Ερμής Κορυδαλλού: Παπακώστας, Μικρούλης(66’ Μανωλάκος), Αντωνίου, Καλιακούδας, Κολοβός, Στακάι, Βύρης(67’ Καραγιάννης), Κιούκου(73’ Τζανιδάκης), Καλόφωνος, Τσαουρδάς, Μέκη ομάρα(77’ Λαγκαδίτης)