Ανετα Ιωνικός κέρδισε τη Λαμία με σκορ 3-1 γιατί Κ-19 της 18η αγωνιστική

Σε εξ αναβολής  της 18ης αγωνιστικής τον υποδομών Κ-19 της Super League, η ομάδα του  η ομάδα του Ιωνικού αντιμετώπισε την ΠΑΣ Λαμία το μεσημέρι του Σαββάτου παίρνοντας τη νίκη η μπλε με 3-1

Ο Ιωνικός απείλησε στο 4ο λεπτό του ημιχρόνου με τον Γραμμένο με δυνατό σουτ να βρίσκει το δοκάρι του Καραγιάννη

Το 15ο λεπτό κέρδισε φάουλ έξω από μεγάλη περιοχή ο Ιωνικός και να εκτελεί ο Γραμμένο ένα εξαίσιο φάουλ που πήγε η μπάλα στο δεξί παραθυράκι του γαμα με τον τερματοφύλακα τον Καραγιάννη να μην μπορεί να κάνει τίποτα και να γράφει το 0-1

Η Λαμία προσπαθούσε να πάρει το κέντρο για να ισορροπήσει το παιχνίδι αλλά η μπλε βγαίνανε πολύ γρήγορα στις αντεπιθέσεις δημιουργούσαν μεγάλη σύγχυση στη Λαμία.

Το δεύτερο γκολ ήρθε στο 25ο λεπτό για τον Ιωνικό που απο κλέψιμο της μπάλας  βρέθηκε μπροστά στον Πιέτρη ο οποίος με σουτ στη κίνηση από θέση έξω από την περιοχή έκανε το 0-2 έτσι και έκλεισε και το ημίχρονο

Στην επανάληψη μπήκε πολύ δυνατά η Λαμία για να πάρει αυτό που του αναλογεί πράγματι τα κατάφερε με τον Λαμπρόπουλο να μειώνει σε 1-2 στο 62ο λεπτό

Μία ωραία καλή αντεπίθεση , ο Ιωνικός έκανε το 1-3 και πάλι με τον Γραμμένο σφραγίζοντας και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα

Οι συνθέσεις:

ΠΑΣ Λαμία: Καραγιάννης, Μαργαρίτης, Λαμπρόπουλος, Κώστας, Τρούμπουλος, Δερματάς, Δαβης, Αναγνωστόπουλος, Γιαννακάκος, Κυριζάκης, Κωστακόπουλος

Ιωνικός: Ρόκου, Ψυχας, Λιοφαγος, Γιαλεδακης, Πέτρας, , Αντωνέας, Κότζα, Παπαναστασίου, Γραμμένος, Καλύβας