Ανδριανάκης: “Δεν πήραμε αυτό που αξίζαμε”

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν ΑΕ Περάματος και Ατρόμητος Πειραιά, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό.

Η αναμέτρηση διεξήχθη χθες στο γήπεδο Περάματος στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Α’ Πειραιά, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο σκορ και τον Ατρόμητο να ισοφαρίζει στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Αναφορικά με το παιχνίδι και τη “γεύση” που του άφησε το τελικό αποτέλεσμα, ο τεχνικός των “κυανόλευκων”, Αχιλλέας Ανδριανάκης τόνισε:

“Δυστυχώς δεν πήραμε ότι δικαιούμασταν από το παιχνίδι. Βρεθήκαμε νωρίς πίσω στο σκορ από μια στατική φάση και μια άτυχη στιγμή, καθώς η μπάλα κόντραρε στο τοίχος και άλλαξε πορεία. Ανεβάσαμε ωστόσο την απόδοση και τον ρυθμό μας και δείξαμε χαρακτήρα.

Ειδικά στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου και σχεδόν σε όλο το δεύτερο, είχαμε καθολική υπέροχη χάσαμε κάποιες σημαντικές ευκαιρίες, ενώ δεν κινδυνέψαμε ξανά μετά το 3ο λεπτό του παιχνιδιού. Έτσι είναι όμως το ποδόσφαιρο. Συνεχίζουμε την σκληρή δουλειά και κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι κυπέλλου κόντρα στο Μοσχάτο”.