Ανανέωσε το ραντεβού του στην κατηγορία το Κερατσίνι (3-2 τον ΣΥΝΚΑ)

Το ραντεβού του και τυπικά ανανέωσε, για το Πρωτάθλημα Γ΄Εθνικής της επόμενης περιόδου, το Κερατσίνι που επικράτησε δύσκολα σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι, της ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ με 3-2, μια αγωνιστική πριν το τέλος του 5ου ομίλου.

Οι ροσονέρι, έφτασαν στους 33 βαθμούς, πετυχαίνοντας μεγάλη ανατροπή μέσα σε ένα δεκάλεπτο.

Η ομάδα του κ.Λαιβερά, ήθελε μόνο την νίκη για να μην μπλέξει σε σενάρια, και μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, ανοίγοντας το σκορ με όμορφο τελείωμα του Σιάννου στο 8′.

Η επόμενη σημαντική φάση της αναμέτρησης, συνοδεύτηκε επίσης απο γκολ, αλλά απο την πλευρά των Κρητικών αυτή την φορά, φέρνοντας το ματς στα ίσια με εκπληκτικό σουτ του Νικόλτση στο 28′.

Σειρά της ομάδας των Χανιών, να πατήσει καλύτερα στις αρχές της επανάληψης, με αποτέλεσμα να βρεθεί μπροστά στο σκορ με κεφαλιά του Παπατζίκου στο 53ο λεπτό, εκμεταλλεύοντας την αδράνεια της άμυνας.

Οι γηπεδούχοι, προσπαθούσαν να βρούν τρόπο να φέρουν αρχικά το παιχνίδι στα ίσια, και το καταφέρανε στο 75′ με δράστη τον Ψυχογιό.

Το τάιμινγκ εκείνη την στιγμή άνηκε αποκλειστικά στους ροσονέρι, οι οποίοι έφτασαν στους τρείς υπεροπολύτιμους βαθμούς με σκόρερ τον Χαικάλη στο 82′.

Οσον αφορά, στα μετόπισθεν, άλλη μια ώριμη εμφάνιση πρόσθεσε φέτος στο ενεργητικό του ο τερματοφύλακας Κούμπουλα, με τον νεαρό να διαχειρίζεται καλά τον χρόνο, και να καθαρίζει πολλές μπάλες στον αέρα, δίνοντας σιγουριά στην άμυνα του, αν και δεν ήταν στην καλύτερη της μέρα.