Αναγκαία βαθμολογική ανάσα για την ΑΕ Νίκαιας, έπειτα από επικράτηση με 3-0 στο Μοσχάτο

Η ΑΕ Νίκαιας κατάφερε να επικρατήσει με 3-0 της Αναγέννησης στο Μοσχάτο και να πάρει το πολυπόθητο τρίποντο.

Η Νίκαια άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό, με τον Παπαδόπουλο να σημειώνει το πρώτο γκολ του αγώνα, ενώ  συνεχίστηκε η πίεσή τους και πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο Πέκωφ διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας.

Στο δεύτερο μέρος, η Αναγέννηση δεν κατάφερε να απαντήσει στην ανωτερότητα της ΑΕ Νίκαιας και ο Πέκωφ με ένα ακόμα γκολ στο 72ο λεπτό έκανε το τελικό 3-0.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο 80ο λεπτό οι δύο ομάδες βρέθηκαν με δέκα παίκτες, καθώς οι Ρούσσος και Μηνάγιας αποβλήθηκαν από τον διαιτητή Δαμιανάκη.

Αναγέννηση Μοσχάτου: Ζίλο, Παρράς(66′ Ιωαννίδης), Φισκατόρης, Παπέλης, Μαθιουδάκης(85′ Μπονύ), Παπαθεοδώρου, Καραπατάς(85′ Ξαμάλας), Βουζάλης(56′ Σόσσαρι), Παππάς, Βαζαίος(56′ Τόττη), Ρούσσος.

ΑΕ Νίκαιας: Τερεκανίδης, Παπαδάτος, Τσερκτζόγλου(57′ Πασαμιχάλης Γ.), Κουράκος, Πασαμιχάλης Στ, Μηνάγιας, Σουρής, Νταλάκος, Κατσιγιάννης(88′ Λαγούδης), Παπαπδόπουλος(73′ Παγώνης), Πέκωφ.