Αμφιάλη – Χαλκηδόνα 1-0 ……σφιχτή η πρεμιέρα (photo video)

Με το δεξί μπήκε η Αμφιάλη αφού κατάφερε να πάρει μία πολύ σπουδαία νίκη απέναντι στην αξιόμαχη Χαλκηδόνα που έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο και προσπάθησε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα αλλά δεν τα κατάφερε.

Ο αγώνας διεξήχθη στις σιταποθήκες στην έδρα της Αμφιάλης το Σάββατο το απόγευμα 22/10/ και Ώρα 17:00 για την Α Κατηγορία του πρώτου ομίλου της ΕΠΣ Πειραιά.

O αγώνας

Eνα πρώτο ημίχρονο με καλό ποδόσφαιρο και από τις δύο ομάδες η Αμφιάλη κατάφερε στο 15ο λεπτό ο Kρεβατάς εισχώρησε στη μικρή περιοχή και ανατράπηκε και κέρδισε πέναλτι,.

Από τα 11 βήματα το εκτέλεσε ο Δανασή γράφοντας το 1-0.

Eτσι και τελείωσε το ημίχρονο .

Στην ανάπαυλα του δευτέρου ημιχρόνου η Χαλκηδόνα μπήκε δυνατά για να πάρει κάποιο αποτέλεσμα αλλά η μεγάλη πίεση της Αμφιάλης έφερε μία κίτρινη αποβολή για τους κίτρινους.

Ο διαιτητής Δαμιανάκης αποβάλλοντας το Ζαρκαδούλα με δεύτερη κίτρινη κάρτα σε σκληρό φάουλ που έκανε.

Ετσι και τελείωσε ο αγώνας με νικήτη την Αμφιάλη.

Διαιτητής ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ Κ., ΚΑΡΑΚΕΛΛΕΣ Ι., ΠΑΠΑΔΑΜ Σ.

ΑΜΦΙΑΛΗ Λευτέρης Στρατής: Παγώνης, Σιφνάκης, Χοτζάι (73’ Παπαδόπουλος), Γεωργακόπουλος, Σωτηριάδης, Λοϊζίδης (77’ Φίπε), Ρούπι, Επιτροπάκης, Δανασής, Μητρόπουλος (87’ Ζαχαρίου), Κρεβατάς.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ Δημήτρης Γιαννούλης: Σέρτζιο, Σουλιώτης (61’ Κούρτης), Πνευματικός, Μάνθος (87’ Κουντουράς), Κουτσομύτης, Μπακιρτζής, Κουκλάκης (46’ Ρόνι), Μπεκάκος (86’ Πούρια), Παναγιωτόπουλος, Μανδαμαδιώτης (72’ Καστρίτης), Ζαρκαδούλας.