Ακάθεκτη η Τσέλσι! (vid)

Όταν ξεκίνησε η σεζόν, όλοι αμφέβαλλαν για την πορεία της Τσέλσι και ιδιαίτερα μετά το νωθρό ξεκίνημα στη Premier League.

Κι όμως! Παρόλο το νεαρό της ηλικίας, η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ διανύει μία εξαιρετική περίοδο, κερδίζοντας και τη Κρίσταλ Πάλας με 2-0 στο Στάμφορντ Μπρίτζ, φτάνοντας τις 6 σερί νίκες στο Αγγλικό πρωτάθλημα και βρισκόμενη προσωρινά στη δεύτερη θέση!

Πρωταγωνιστές για τους Μπλε ήταν οι Έιμπραχαμ και Πούλισικ, οι οποίοι πέτυχαν και τα 2 γκολ του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο.

Το σκορ άνοιξε αρχικά ο Έιμπραχαμ στο 52ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Γουίλιαν, με τον Άγγλο επιθετικό να πετυχαίνει το 10ο γκολ στο πρωτάθλημα, φτάνοντας τον Βάρντι στη πρώτη θέση των σκόρερ.

Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Πούλισικ με κοντινή κεφαλιά στο 79′, με τον Αμερικανό ποδοσφαιριστή των Μπλε να πετυχαίνει το πέμπτο γκολ του στα τελευταία 3 παιχνίδια της Τσέλσι (3 στη Μπέρνλι, 1 στη Γουότφορντ, 1 στη Πάλας), δείχνοντας πως και αυτός βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση.

Επόμενη αντίπαλος της ομάδας του Λονδίνου είναι η Μάντσεστερ Σίτι, την οποία αντιμετωπίζει στο Έτιχαντ, σε μία πραγματικά δύσκολη δοκιμασία για το σύνολο του Λάμπαρντ.