Αήττητος Σπάτων-ΑΕ Μοσχάτου 0-0: Δεν βολεύτηκε κανείς (vid)

Σ’ ένα παιχνίδι όπου και οι δύο ομάδες χρειάζονταν τους βαθμούς λόγω της βαθμολογικής τους θέσης, Αήττητος Σπάτων και Μοσχάτο έμειναν στο 0-0 για την 6η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη καλή στιγμή του αγώνα στο 5ο λεπτό όταν ο Πασαλίδης εκτέλεσε το φάουλ, αλλά ο Παναγόπουλος απέκρουσε. Ο τερματοφύλακας των Σπάτων έπραξε το ίδιο 10 λεπτά μετά, αλλά σε φάουλ του Καραλή.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν στις ευκαιρίες του Μοσχάτου πρώτα στο 31ο λεπτό. Ο Σερέπας έστειλε τη μπάλα άουτ από πλεονεκτική θέση, ενώ στην επόμενη φάση πάλι ο ίδιος ποδοσφαιριστής έφτασε κοντά στο γκολ, αλλά ο Ιωάννου έσωσε το Μοσχάτο την τελευταία στιγμή. Μάλιστα, στην εξέλιξη της φάσης ο Πλαβούκο επιχείρησε νέο σουτ με τη μπάλα να καταλήγει άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να δημιουργούν φάσεις με κυριότερη αυτή του 46ου λεπτού, όταν ο Παπαναστασίου έκανε το σουτ, αλλά ο Κραβαρίτης έδιωξε με τα πόδια.

Το Μοσχάτο έκανε αισθητή την παρουσία του στο 49′ με τον Κανελλόπουλο να πιάνει το σουτ, δίχως όμως να βρει δίχτυα. Έκτοτε, η μία ομάδα αλληλοεξουδετέρωνε την άλλη με αποτέλεσμα να μείνει το 0-0, σκορ με το οποίο το Μοσχάτο παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού με 3 πόντους, ενώ ο Αήττητος βρίσκεται 2 βαθμούς πάνω από τους Πράσινους.

Αήττητος Σπάτων (Βαγγέλης Τσιώλης): Παναγόπουλος, Ραγια (25’ Ιωαννίδης), Ασλάνι, Νομικός, Σπιντζος, Στυλιανόπουλος, Δακτυλίδης (55’ Χίλαι), Παπανικολάου, Σερέπας, Πλαβούκος, (70’ Γκαβασιαδης), Γκροσιος

Μοσχάτο (Γιώργος Αρχοντάκης): Κραβαρίτης , Σταύρου (75’ Ξενάκης) Ζιώβας(86 Γκούμας) Σαμιώτης, Ιωάννου,Ζαχαράκης, Καραλής (75’ Ζορμπάς) Κωνσταντίνου, Ψυχογιός Πασαλίδης (86’ Φιαμεγκος), Σουλελές (7’ Κανελλόπουλος).