Αίας Σαλαμίνας-Ακράτητος 2-1: Με το δεξί οι νησιώτες!

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στη Γ’ Εθνική ο Αίας Σαλαμίνας ο οποίος επικράτησε του Ακράτητου με 2-1 για τον 8ο όμιλο.

Η ομάδα του Βαγγέλη Λαϊβερά πήρε το προβάδισμα πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο με κεφαλιά του Πάβλιτς, έπειτα από σέντρα του Ντιανέζεβιτς.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου και ειδικότερα στο 44ο λεπτό, ο Αίας έκανε 2 τα τέρματά του με σκόρερ τον Σπέτσι.

Το μόνο που κατάφερε να κάνει ο Ακράτητος είναι να μειώσει σε 2-1 στο 83ο λεπτό με κεφαλιά,.

Αίας Σαλαμίνας (Βαγγέλης Λαϊβεράς): Βουτσινάς, Ρεσβάνης, Λιάτος, Μπιμάι, Λεσάι, Φίλιπ, Πινέιρο( 70΄ Μπίσα), Σπέτσι) 65΄ Φιλιμέγκας), Παβλιτς, Μπουρούς (89΄ Σκαμπαρδώνης), Ντιανέζεβιτς.

Ακράτητος (Χάρης Κοπιτσής): Μουζάκης, Καραγιάννης, Λίτσης, Μιχαηλίδης, Σταυρόπουλος( λ.τρ 50΄ Βουρνάζος), Καριατλής,(67΄ Τσιγγόπουλος), Ρούμπος(67΄ Βασίλης), Αμπάρα, Ρεμούνδος.

Photo Credits: Αίας Σαλαμίνας