Άγιοι Ανάργυροι-Αγία Ελεούσα 2-1: Με ανατροπή το πρώτο τρίποντο!

Με ”χρυσή αλλαγή” τον Γιώργο Μανωλιά, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του ερχόμενος από τον πάγκο, οι Άγιοι Ανάργυροι πήραν την πρώτη τους νίκη στο νέο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΑ απέναντι στην Αγία Ελεούσα με 2-1. Και τα 3 γκολ του αγώνα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Αλέξανδρο Μπάκα στο 51ο λεπτό. 10 λεπτά αργότερα, ο Δημήτρης Καλύκας πέρασε στον αγώνα τον Γιώργο Μανωλιά αντί του Γιώργου Βυζινιάρη, μια αλλαγή η  οποία άλλαξε τη ροή του αγώνα.

Στο 75ο λεπτό, ο Μανωλιάς έκανε με δυνατό σουτ το 1-1, έπειτα από ασίστ του Καραχάλιου.

Στο 87ο λεπτό έγινε η μεγάλη ανατροπή με τους ίδιους πρωταγωνιστές. Ο Καραχάλιος έδωσε στον Μανωλιά ο οποίος με πλασέ έκανε το 2-1, δικαιώνοντας απόλυτα την επιλογή του προπονητή του να τον περάσει μέσα στο παιχνίδι.

Άγιοι Ανάργυροι (Δημήτρης Καλύκας) : Χανιώτης, Παλιούρας (46′ Νυφαδόπουλος), Οικονόμου, Γενίδογαν (71′ Πλεξίδας), Πιπίνης, Κρητικός, Βυζανιάρης (62′ Μανωλιάς), Θεοδωράκης, Καραχάλιος (90+2′ Σταύρου), Κλωνάρης, Λάλα (46′ Κατσίβελας).

Αγία Ελεούσα (Νίκος Κουνάδης): Ξυδιάς, Γκαρδιακός, Πουρίκη, Σέχου Γ., Φειδαίος, Καλουδιώτης, Τσαγκάρης, Μαζμανίδης, Διαμαντίδης (62′ Δράμης), Γιαννόπουλος (87′ Κατσικάνταης), Μπάκας (62′ Σέχου Σ.).