”Αφησε” βαθμό με τον μαχητικό Σαρωνικό, η Χαραυγή (2-2)

Ενδιαφέρον παιχνίδι διεξήχθη σήμερα στο ΑΓΕΤ Χαραυγής, όπου η τοπική ομάδα αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τον μαχητικό Σαρωνικό, για την 2η ημέρα του 2ου ομίλου της Α’ Πειραιά.

Δεύτερη ισάριθμη ισοπαλία για τους γηπεδούχους, οι οποίοι προηγήθηκαν 2-0 με πρωταγωνιστή τον Φασιλή, στο 12ο και 28ο λεπτό αντίστοιχα.

Οι νησιώτες μείωσαν αρχικά στο 38′ με τον Μαχμουτάι, ενώ ενδιάμεσα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Φασίλης στο 60′, και έτσι πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια με τον Φειζούλα.

Πλήγμα για την Χαραυγή στο 70′ με τον Γερόλυμο να αποχωρεί τραυματίας, κρατώντας το χέρι του.

Χαραυγή: Σηφογιαννάκης, Χουριέτ, Λίτσας, Σιδηρόπουλος, Αβανίδης, Μουρελάτος, Γαβαλάς( 46’ Γερόλυμος,70λ.τρ. Γρούνης) , Ιωάννου( 82 Ντούρο), Κούβαρης(61’ Σαρηγιάννης, 82’ Παναγιώτου) Τάνκα, Φασιλής

Σαρωνικός : Μπακόμητρος Κ. Χρυσοχ.όος, Φεϊζούλα, Αγγελάκης, Γκαρής, Τζελάι( 40’Κανταρτζόπουλος Π.) Πασχάλης, Στακάι, Μαχμουτάι, Τρίμπος, Λαλάι