Αετός Λουτρών-Κερατσίνι 1-1: Έσωσε το ”Χ” ο Κούμπουλα

Έχοντας πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακα Κούμπουλα ο οποίος απέκρουσε πέναλτι στο 70ο λεπτό, το Κερατσίνι απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας στη Μυτιλήνη απέναντι στον Αετό Λουτρών στο τελευταίο παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με κεφαλιά του Τριλιανού, μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Σεφουλάι.

Το Κερατσίνι προσπάθησε να βρει απάντηση στο γκολ του Αετού, έχοντας τη μεγαλύτερη ευκαιρία στο 40ο λεπτό με την κεφαλιά του Καρδάμη η οποία πέρασε άουτ.

Η ομάδα του Μηνά Χατηζαντωνίου βρήκε τελικά τον δρόμο προς τα δίχτυα με προβολή του Λένγκα στο 60ο λεπτό.

Στο 70ο λεπτό ο Αετός έχασε τεράστια ευκαιρία για να ανακτήσει το προβάδισμα, καθώς κέρδισε πέναλτι. Ο Γιούκαρης ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο Κούμπουλα απέκρουσε, αποτρέποντας το 2-1. Το 1-1 έμεινε μέχρι τέλους με το Κερατσίνι να στρέφει πλέον την προσοχή του στο εντός έδρας παιχνίδι απέναντι στον Πυθαγόρα.

Από την άλλη οι γηπεδούχοι αντιμετωπίζουν εκτός έδρας την ΑΠΕ Μικρασιατική.

Αετός Λουτρών (Θεαγένης Διονυσάτος) Παπάζογλου, Πολύζος (73′ Διμπαμπης), Μουτζούρης, Καπταγιάννης, Τριλιανός, Κριπιντίρης, Σεφουλάι (90′ Γιαννακουδάκης), Γιουκάρης, Παπαδόπουλος (83′ Βλαστέλλης), Μιχαλάκης (46′ Τσομπανέλλης), Δρακούλης.

Κερατσίνι (Μηνάς Χατζηαντωνίου) Κούμπουλα, Σπανός (55′ Σάμαρης), Μιχαλάς, Καλιακούδας, Αγγελάκης, Καρδάμης (81′ Θεοδώρου), Μελής (55′ Μπάτσι), Ροκάκης, Λένγκα, Στρίγγας, Γκουριώτης.

Photo Credits: Soccerlive.gr