ΑΕ Μυκόνου – Πανιώνιος 1-2: Νίκη με ανατροπή.

Σπουδαία νίκη πήρε ο Πανιώνιος στη Μύκονο, επικρατώντας 2-1 της τοπικής ομάδας, αποτέλεσμα που εξασφαλίζει στους «κυανέρυθρους» την πρώτη θέση στον 6ο όμιλο, καθώς την τελευταία αγωνιστική έχουν ρεπό.

Η Ηλιούπολη ωστόσο έχει καταθέσει νέα έφεση κατά της πρωτόδικης απόφασης που δικαίωσε τον Πανιώνιο, για την αντικανονική συμμετοχή του Κοντοέ στο μεταξύ τους παιχνίδι. Σε περίπτωση που η Ηλιούπολη νικήσει την τελευταία αγωνιστική και κερδίσει και την ένσταση, τότε θα είναι αυτή που θα πάρει τον τίτλο στον 6ο όμιλο και θα αγωνιστεί στα μπαράζ.

Όλα αυτά αναμένεται να ξεκαθαρίσουν τις επόμενες μέρες, μιας και η σέντρα στα μπαράζ αναμένεται να καθυστερήσει.
Στα αγωνιστικά η Μύκονος μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 10′ η γηπεδούχος ομάδα της Μυκόνου με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπρούνο άνοιξε το σκορ.
Στην “επανάληψη” οι παίκτες του Κοροπούλη μπήκαν αποφασισμένοι και κατάφεραν γρήγορα να ανατρέψουν το σκορ. Αρχικά στο 50′ ο Πίσπας με ωραίο γκολ έκανε το 1-1 και στο 55′ ο Λιούμης έκανε το 1-2 δίνοντας το προβάδισμα στον Πανιώνιο που κράτησε το αποτέλεσμα και πήρε τη νίκη.