ΑΕ Χαραυγή Αστέρας: Μια έκπληξη της σεζόν που δείχνει χαρακτήρα στο χορτάρι

Η φετινή σεζόν φέρνει μια ανανέωση για τη Χαραυγή, αφού με νέα πρόσωπα και αφοσίωση στους στόχους της, η ομάδα δείχνει αποφασιστικότητα για μεγάλες επιτυχίες.

Η νέα γενιά ποδοσφαιριστών και η ηγεσία της Χαραυγής εργάζονται σκληρά για να ανταποκριθούν στις υψηλές προσδοκίες των οπαδών και να δημιουργήσουν ένα νέο κεφάλαιο επιτυχίας. Με αυτήν την αφοσίωση και το νέο πνεύμα, η Χαραυγή είναι έτοιμη να αντιμετωπίσει τις προκλήσεις και να κατακτήσει το μέλλον με αισιοδοξία. Γεγονός που ήδη είναι εμφανές μετά τα τελευταία αγωνιστικά αποτελέσματα.

Η ΑΕ Χαραυγή εξασφάλισε μια άνετη νίκη και πρόκριση στον επόμενο γύρο του κυπέλλου με αντίπαλο την ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας. Ο αγώνας αποδείχθηκε μοιραίος για την αντίπαλη ομάδα, καθώς η Χαραυγή κυριάρχησε για πάνω από 50 λεπτά.

Ο Ηλιόπουλος, ακολουθούμενος από τον Γκανίδη, άνοιξε το σκορ στο πρώτο μέρος του αγώνα, ενώ ο Κασδοβασίλης αύξησε το προβάδισμα σε 3-0 στο 44ο λεπτό. Η εκπληκτική απόδοση της Χαραυγής αντικατοπτρίζει την αφοσίωση της ομάδας και το αίσθημα ενότητας που την κατακλύζει.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικό μιας και πραγματοποιήθηκαν νωρίς και οι δέκα αλλαγές, ενώ οι προσπάθειες της αντίπαλης ομάδας να αποφύγει την ήττα ήταν ανεπιτυχείς. Η Χαραυγή αποδεικνύει τις δυνατότητές της και μεταφέρει προς τα έξω ένα αίσθημα αυτοπεποίθησης για το μέλλον, αφήνοντας πίσω της ένα εντυπωσιακό ίχνος προς τις μεγάλες επιτυχίες.

Διαιτητές: Λάμπρος Τζαγκαράκης, Θανάσης Φαγκρίδας και Αλέξανδρος Σηφάκης.

Παρατηρητής: Κανέλλος Στάμος

Γιατρός: Αντωνίνα Αλεξέλη

Γκολ: Ηλιόπουλος (35′), Γκανίδης (38′), Κασδοβασίλης (44′)

ΑΕ Χαραυγή (Δημήτρης Βουτσινάς): Συρίγος, Γαβαλάς (60′ Αβράμης), Κασδοβασίλης, Μελάς, Παπανικολάου, Σαλάτας (60′ Δέρδας), Πέρρος, Παλούκης (60′ Σαρρής), Γκανίδης, Ηλιόπουλος (60′ Λαλάϊ), Σιφνάκης (66′ Τζαβάρας)
ΑΣ Ποντίων (Αλέξανδρος Γκρέκος): Ψέμμας, Τόλι, Τόγιας (68′ Δοξακόπουλος), Φραντζέσκος (68′ Νίνος), Κοτζαθανάσης, Νησίριος (63′ Καλμανίδης), Ντομπρίν (53′ Μελεμενής), Σοφούλης, Ταλαμπέκος, Αϊβαλιώτης, Λιάσκος (63′ Χατζηκυριάκος)