Άδικη ήττα με 2-0 για τήν Κ-17 του Ιωνικού Νικαίας απέναντι στόν Ολυμπιακό.(βίντεο- φωτό)

Στο γήπεδο “Παντελής Νικολαίδης” η ομάδα Κ-17 του Ιωνικού Νικαίας φιλοξένισε τήν αντίστοιχη του Ολυμπιακού Πειραιώς, σε ένα παιχνίδι αρκετά μοιρασμένο με τήν ομάδα του Μιχάλη Γρίμπιλα, να στέκεται πολύ καλά, δημιουργώντας ευκαιρίες, αλλά να δέχεται δύο γκόλ στα τελευταία λεπτά του αγώνα

Τα πάντα κρίθηκαν στο τελευταίο μέρος του αγώνα, με τον Μοίρα να ανοίγει το σκορ στο 83’ έπειτα από ασίστ του Δρόσου, ενώ δύο λεπτά μετά και πάλι ο Δρόσος «σέρβιρε» το 0-2 στον Παπακανέλλο, σφραγίζοντας έτσι το τρίποντο.

Οι παίκτες του Δημήτρη Μαυρογενίδη επέστρεψαν στις νίκες στον Α’ όμιλο, ανέβηκαν στους 17 βαθμούς και βρίσκονται στο -2 από την κορυφή, με ματς περισσότερο.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Αναμένεται

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μαυρογενίδης): Έξαρχος, Αρσενίδης (79’ Κουτσόπουλος), Σαββάκης, Κωστούλας, Πρεκατές, Αλαφάκης (79’ Σταράκης), Φανάρας (54’ Μοίρας), Μεμέτογλου (68’ Παναγιωτακόπουλος), Γατόπουλος (79’ Δρόσος), Μουζακίτης, Παπακανέλλος.