Α. Ο. Μικρασιατικός Καισαριανής- Φωστήρας 2-0 (Κ-16)

Κ-16 του φωστήρα γνώρισε την ήττα από τον Μικρασιατικό Καισαριανής την πρωταθλήτρια σε ένα πάρα πολύ σπουδαίο ματς .
Δεν άφησε περιθώρια στο φωστήρα να σκεφτεί να πάρει κάτι από το αποτέλεσμα και έτσι βρήκε νικήτρια την Καισαριανή με τελικό σκορ 2-0.
Το σκορ μπορούσε να πάρει μεγάλες διαστάσεις όμως ο έμπειρος προπονητής άλλαξε το τερματοφύλακα πολύ νωρίς από το ημίχρονο.
Η αλλαγή του ήταν εύστοχη αφού κατάφερε και κατέβασε ρολά στο τέρμα με τον έμπειρο τερματοφύλακα Άκη Μπερικάκη
Να σημειώσουμε ότι ο Φωστήρας επιθετικά δεν μπόρεσε να κάνει πολλά πράγματα απλώς το 85 είχε χαμένο πέναλτι η ομάδα του Άκη Σαμιώτη

Το ματς

Μόλις στο 3ο λεπτό και από λάθος μεταβίβαση του τερματοφύλακα σε μαρκαρισμένο παίχτη έκλεψε ο αντίπαλος και κατάφερε να κάνει γκολ και να γράψει το 1-0

Η πίεση από την Καισαριανή ήτανε μεγάλη και από μία χαμένη μπαλιά έξω από τη μεγάλη περιοχή κατάφεραν πάλι να ανοίξει το σκορ και να το κάνουν 2 -0

Χάνοντας πολλές ευκαιρίες για τους γηπεδούχους αλλά δεν μπόρεσε να βάλει άλλο γκολ η Καισαριανή.

Ο Σαμιώτης στο ημίχρονο αλλάζει τον τερματοφύλακα και έβαλε τον Άκη Μπερικάκη  ο οποίος κατέβασε στην κυριολεξία τα ρολά η ομάδα της Καισαριανής είχε τρεις μεγάλες ευκαιρίες αλλά ο Μπερικάκης είπε όχι και κράτησε το μηδέν στο τέρμα.

Επιθετικά ο Φωστήρας Προσπάθησε πολύ αλλά δεν κατάφερα σχεδόν τίποτα
Ο Φωστήρας κερδίζοντας ένα πέναλτι στο 85 το οποίο χάθηκε αποκρούοντας ο τερματοφύλακας της Καισαριανής.

Να υπογραμμίσουμε ότι πολλά συγχαρητήρια πήρε ο τερματοφύλακας Μπερικάκης από την ομάδα της Α. Ο. Μικρασιατικός Καισαριανής για το παιχνίδι που έκανε.