Α.Ε Μαυρος Αετος Ολυμπιαδα: Ισόπαλη με σκορ 4-4 κόντρα στους Φιλάθλους.

Ισόπαλη με σκορ 4-4 αναδείχτηκε η ομάδα μας στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας κόντρα στους Φιλάθλους Πειραιά.

Η ομάδα εμφανώς κουρασμένη από τις συνεχόμενες προπονήσεις, πολλές από αυτές διπλές, εμφάνισε πολλά καλα στοιχεία αλλά και κάποιες αδυναμίες τις οποίες έχει εντοπίσει ο προπονητής κ. Βουτσινάς και θα κληθεί να επιλύσει.

Οι Φίλαθλοι εκμεταλεύτηκαν δυο αμυντικά λάθη και προηγήθηκαν με 0-2 στο 10. Η ομάδα μείωσε με τον Ηλιόπουλο στο 23 αλλά πέντε λεπτά αργότερα σε νέα αντεπίθεση οι Φίλαθλοι έκαναν το 1-3.

Το ημίχρονο έληξε 2-3 έπειτα από γκολ του Φωτόπουλου στο 35. Στο δεύτερο ημίχρονο οι μονομαχίες έγιναν πιο δυνατές και στο 68 με απευθείας εκτέλεση φάουλ οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 2-4.

Στο επόμενο λεπτό ο Παλαντέσκου μείωσε σε 3-4 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Πέρρος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

Αγωνίστηκαν οι Γεωργόπουλος, Αρώνης (75 Ξενίκας), Καμμένος (59 Ντέμας) Φέκος, Αβραμίδης, Πέρρος, Ζόγκας (62 Τσότσος) Φωτόπουλος (64 Παλαντέσκου) Βάσσος (54 Κουλουριώτης) Ηλιόπουλος (46 Παππάς) Ζυμάρης