4ρα και σπρίντ για τον τίτλο ο Καραβάς που επικράτησε του Ήφαιστου

Ο ΑΟ Καραβάς συνεχίζει την εντυπωσιακή του πορεία στο πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε με σκορ 4-1 του Ήφαιστου σε ένα ακόμη εντυπωσιακό παιχνίδι, διατηρώντας την πρωτιά στον 2ο όμιλο της Α ΕΠΣΑ και στοχεύοντας στον τίτλο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 22ο λεπτό με τον Δανασή, ενώ ο Ζώτος και ο Επιτροπάκης πρόσθεσαν ακόμη δύο γκολ στο πρώτο μέρος του αγώνα (39′, 44′). Στην αρχή του δευτέρου μέρους, ο Ηλιάδης αύξησε το προβάδισμα της ομάδας του στο 52′. Παρόλη την αντίδραση του Ήφαιστου που μείωσε στο 48ο λεπτό με τον Βοζίκη, η αναμέτρηση έληξε με συντριπτική νίκη του ΑΟ Καραβά.

Ένα ακόμη σημαντικό στιγμιότυπο του αγώνα ήταν το σουτ του Ηλιάδη στο 84ο λεπτό που κατέληξε στο δοκάρι του Ελθίνι, αποτρέποντας ένα ακόμη γκολ υπέρ του Καραβά.

Με τον διαιτητή του αγώνα να είναι ο Πουλόπουλος, ο Καραβάς συνεχίζει να προηγείται στον πίνακα των αγώνων, επιδιώκοντας με αποφασιστικότητα την κατάκτηση του τίτλου.

ΑΟ Καραβάς: Μπαντίκος, Γκούμας(69′ Σιδηρόπουλος), Ιωακειμίδης, Παπαγγελής(74’ Σπανός), Πηγουνάκης, Αγγελόπουλος, Επιτροπάκης(74’ Αναγώστου), Παπανικολάου, Δανασής(79’ Μουλάς), Ηλιάδης, Ζώτο(46’Παυλίδης).

Ήφαιστος: Ελθίνι, Σιγαλάκος(64’ Χρονόπουλος) Αλευρής, Μπιάνκι, Υφαντόπουλος, Κουλίζος, Καλαμάκης(54’ Ζούπα), Τσέρρι, Βοζίκης(67’ Ανδρακάκος), Μουρτίδης, Ντίμτσας(64’ Nela)