Νίκη για την Καλλιθέα κόντρα στον Φωστήρα under-17 με σκορ 5-1 (βίντεο φωτό)

Πραγματοποιήθηκε ο ποδοσφαιρικός αγώνας ανάμεσα στην Καλλιθέα και του Φωστήρα για την κατηγορία under 17 για το πρωτάθλημα της Ε.Π.Σ.Α. που βρήκε νικήτρια την Καλλιθέα με σκορ 5-1 .

Ενώ αιφνιδίασε ο Φωστήρας ανοίγοντας το σκορ στα πρώτα λεπτά του ημιχρόνου με 1-0  η διάρκεια για τους ΄΄μαύροκίτρινους΄΄ ήτανε όλο κι όλο δέκα λεπτά.

Ακολούθησε η κυριαρχία της Καλλιθέας όπου αμέσως μετά ισοφάρισαν και κατά όλη τη διάρκεια του αγώνα κατάφεραν να διευρύνουν το σκορ και να ολοκληρωθεί το τελικό σκορ 5-1.

Η Καλλιθέα προχωράει αήττητη και περιμένει τον επόμενο αντίπαλο για την επόμενη αγωνιστική .

Όσο για το Φωστήρα είναι μία ομάδα με μικρά παιδιά που δημιουργείται και χτίζεται από τον σπουδαίο προπονητή Μανώλη Βεριγο.