Εξάσφαιρο το Μοσχάτο στο κύπελλο.

Η ΑΕΜ έκανε ποδαρικό με το δεξί στη νέα σεζόν επικρατώντας στο “Νίκος Γόδας”των Νέων Ευγένειας με 6-0 για την 4η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΠ.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη ευκαιρία του αγώνα με τον Σαράκο αλλά ο Σταματόπουλος ήταν σε ετοιμότητα.

Απο κει και πέρα,οι παίκτες της ομάδας μας ανέλαβαν δράση και έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 3-0 χάρις στα γκολ των Ψυχογιού (14-41) και Πασαλίδη (22) με πέναλτι που κέρδισε ο Μπορι.

Στο β ημίχρονο ,οι παίκτες του κου Τζουμερκιώτη είχαν άλλα τρία γκολ να γράφουν στην ιστορία του αγώνα με τους Κουτσούμπα στο 62, Ποιμενίδη στο 74 και Νιζάμη στο 88.

Σκόραραν : Ψυχογιος (14-41)- Πασαλίδη (22)-Κουτσούμπα (62,) – Ποιμενίδη (74)- Νιζάμη (88.)

Διαιτητές ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ Λ., ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ Β., ΚΑΡΑΚΕΛΛΕΣ Ι.

Παρατηρητής Αγώνα: ΣΤΑΜΟΣ ΚΑΝΕΛΛΟΣ

ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ Δημήτρης Αλειφερακης: Λύτρας, Νικολάου, Ιωακειμίδης(54′ λ.τρ. Μαλούχος), Δερμεντζόγλου, Τοπίκογλου Οδ., Καριντζαΐδης, Σαράκος(65′ Μουράτι), Ααμπέτης, Γκανίδης, Τσιαμήτας(41′ λ.τρ. Αποστολάκης), Στριγκώνης(65′ Τοπίκογλου Α.).

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Άκης Τζουμερκιώτης : Σταματόπουλος, Σταύρου, Σιμονιάν, Ανδρίκος, Τζωρτζάτος(70′ Θεοδοσίου), Γκόγκα(46′ Ποιμενίδης), Χαλβατζίου, Κουτσούμπας, Ψυχογιός(58′ Νιζάμης), Πασαλίδης(58′ Τζέλη), Παυλάκης(70′ Φισκατόρης).